Sokoliarstvo a deti – Vzdelávanie

ASTUR – sokoliarsky dvor a mini zoo s náučným parkom a  kolekciou dravých vtákov - od maličkej sovičky kuvika až po veľkého orla, vznikol v roku 1998 na Hrade Červený Kameň. Našou činnosťou je aj vzdelávanie mládeže a napomáhanie ochrane dravých vtákov. Na sokoliarskom dvore máme tiež veľkú rodinu voľne žijúceho králika divého, krkavce, bažanty, straku, holuby. V našom náučnom parku môžete vidieť vzácny čínsky strom Ginko, takmer tristoročnú Sekvoju, majestátnu štyristoročnú Lipu, Pagaštan konský a ďalšie. ASTUR sokoliarsky dvor s náučným parkom a mini zoo pozýva škôlkarov, školákov, študentov, turistov a návštevníkov všetkých vekových kategórii do svojho areálu : 

Ak vaša škola nevie prísť k nám, naše dravce prídu k vám !

Výjazdová skupina so vzorkou dravcov, podľa vášho výberu, navštívi vašu školu, škôlku a pod. Letová ukážka s odborným komentárom je vhodná do vonkajších i vnútorných priestorov a pre všetky vekové kategórie. Od nášho vzniku v roku 1997 sme vzdelali tisíce detí, od roku 2004 organizujeme vzdelávacie sokoliarske tábory. 

V rámci environmentálnej výchovy detí a mládeže vám ponúkame na sokoliarskom dvore ASTUR 

Krúžok sokoliarstva a ornitológie

SOKOLIARSKY TÁBOR - / vznikol v r.2004/

Pre deti od 7-15 rokov.

V letných mesiacoch : júl a august - prosím pre bližšie informácie nás kontaktujte tu:  asturcamps@gmail.com  alebo telefonicky  0949 344 788

►Prosím pre objednávky a bližšie informácie nás kontaktujte telefonicky :    0915 977 995   alebo na  astur@astur.sk