Rehabilitácia / Biologická ochrana

Zaoberáme sa aj ošetrovaním a rehabilitáciou dravcov, ktoré nám prinášajú ľudia.      

Ľudia z okolia, ktorí nás už poznajú, nám sem privážajú poranené dravce. Občas dôjde totiž k tomu, že niektorého napr. zrazí auto, sadne na elektrický stĺp, alebo pri búrke ostane otrasený pri ceste. Snažíme sa ich ošetriť tak, aby mali základné predpoklady na vypustenie do prírody. K odbornej činnosti patrí starostlivosť o mladých jedincov určených na odchov a rehabilitácia "pacientov" , ako napr. sovy lesnej, spamätúvajúcej sa po zrážke s autom, alebo myšiarky ušatej, ktorá nevedela, že na elektrickom stĺpe sa neoddychuje.  

Sokoliari sa starali o poranené dravce viac ako 30 rokov zadarmo a zachránili stovky dravcov. Dnes to legislatíva zakazuje na podnet občianskych združení, ktoré na túto činnosť dostávajú doslova milióny a prakticky ju ani nevykonávajú. Poranené dravce končia v ZOO záhradách, väčšinou uhynú.

► Čo s nájdeným alebo poraneným dravcom?

http://klubsokoliarov.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=110&Itemid=81

► Biologická ochrana – Objednajte si nás !

Na celom svete sa cvičené sokoliarske dravce používajú na biologickú ochranu letísk, na ochranu viníc, úrody, napr. pred škorcami ďalej na ochranu kostolov, historických pamiatok, nákupných alebo mestských centier a ďalších budov pred holubím znečisťovaním. Naše dravce nie sú cvičené, aby holuby alebo škorce zabíjali ale aby ich odplašili.

Toto je najefektívnejší, najbiologickejší a najohľaduplnejší spôsob odstrašovania vtáčích škodcov voči životnému prostrediu.

V prípade, že máte záujem o bližšie informácie kvôli biologickej ochrane, prosím kontaktujte nás na astur@astur.sk